top of page

День пам'яті жертв політичних репресій у ЗОШ 25


Вшановуючи пам'ять жертв Великого терору і вважаючи актуальним це питання сьогодні у Краматорській ЗОШ №25 учителі історії, латератури та мистецтва провели тематичні уроки пам'яті. Учителька історії Гочошвілі І.О., яка давно вже цікавиться історією політичних переслідувань, репресій, Голокосту тощона своїх уроках в онлайн-форматі освітила історію Великого комуністичного терору в Україні, наслідками якого стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація українців. Не оминули увагою цю сумну дату й учителі початкової школи: провели тематичні уроки мови: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Nn51LqHNGrYQH6c6LqsZ7B6zyj9BGKB9JwjAgSHaXFvfdBPNKnTTRcyKHo8KaU1xl&id=100001922753097

До цього часу точну кількість жертв тоталітарного режиму визначити неможливо. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн осіб. Багатьох із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних лікарнях. Терор і репресії торкнулися майже всіх верств населення: вчених, політиків, військовиків, священників, представників культури, селян.

Одним із символів тих страшних подій став Биківнянський ліс під Києвом. Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляниху позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

Особливо жорстокі репресії сталінський режим і його підручні здійснювали в Україні у 30-х роках. Зокрема у 1937-1938 рр. в Україні було засуджено 197 617 осіб, із них на смертну кару – 122 237 громадян.

Упродовж кількадесят років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводили режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували там дерева, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Але пам'ять не згасає! Нація живе і бореться! Слава Україні!


7 переглядів0 коментарів
bottom of page